StoryTelling – jak prezentować, żeby skutecznie omijać “NIE” w biznesie

11 Maj 2016  


 

“1000 piosenek w Twojej kieszeni” – takich słów użył Steve Jobs, kiedy po raz pierwszy pokazał światu iPoda. Jednym zdaniem zainspirował setki osób do zakupienia prezentowanego IPoda.

Umiejętność barwnego prezentowania oraz opowiadania pasjonujących historii pomaga budować ciekawość oraz motywować do działania. Storytelling jako narzędzie stosowane w biznesie daję sprzedawcy przestrzeń do zbudowania zaufania z klientem poprzez wzbudzenie pozytywnych emocji w trakcie prezentowania oferty. Najlepsi sprzedawcy to ci, którzy wiedzą jak łączyć logiczną część prezentacji z tą emocjonalną stosując inspirujące opowieści.

“Ludzie nie pamiętają tego, co mówisz – pamiętają obrazy, które powstają w ich głowie, kiedy opowiadasz historię
~ Patricia Fripp

Stosując w swojej pracy Story Telling, jako:

  • przedsiębiorca, który sprzedaje swoją ofertę nie prowokujesz reakcji obronnej klienta a uświadamiasz potrzebę i przyśpieszasz decyzję o zakupie.
  • mówca, trener inspirujesz uczestników do zmiany na poziomie zachowań oraz przekonań.
  • menadżer pobudzasz do refleksji swoich pracowników tym samym pomagając znaleźć najlepsze rozwiązania, dzięki którym zrealizują założone cele.

Zapraszam Cię do wzięcia udziału w bezpłatnym warsztacie Story Telling – jak prezentować, żeby skutecznie omijać “NIE” w biznesie, podczas którego:

  • Dowiesz się czym jest Storytelling
  • Nauczysz się budować pasjonujące historie
  • Dowiesz się, jak tworzyć krok po kroku prezentacje w oparciu o pięciostopniowy model Storytellingu:

Zbuduj Ciekawość -> Pokaż dlaczego -> Pokaż Co -> Pokaż Jak -> Zainspiruj Do Działania

  • Dowiesz się jak łączyć logiczną cześć prezentacji z historią, którą chcesz zainspirować swojego słuchacza
  • Dowiesz się, jaką moc mają słowa przez Ciebie wypowiadane oraz jak poprzez opowiadane historie skutecznie wpływać na swoich słuchaczy

Kiedy:

23 maja godz. 18.00 – 21.00

Gdzie:

Inkubator przedsiębiorczości – Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny
ul. Droga Męczenników Majdanka 181

 

Prowadzący:

Tomasz Telej

Coach, trener businesu, certyfikowany NLP Master Coach oraz Master Time Line Therapy w American Board of NLP. Członek Izby Coachingu. Przedsiębiorca, mówca motywacyjny, doświadczony sprzedawca i doradca biznesowy. Od dziewięciu lat zajmuje się tworzeniem struktur sprzedażowych w branży network marketingu. Zarządza grupą kilkudziesięciu przedsiębiorców, gdzie wdraża coaching sprzedażowy jako skuteczne narzędzie rozwoju w zespołach handlowych. Coach sprzedaży w Agencji pośrednictwa nieruchomości MHouse. Właściciel Instytutu Rozwoju Biznesu BiznesMind – dzieli się swoim doświadczeniem i umiejętnościami z zakresu: sprzedaży i prezentacji, marketingu, zarządzania kadrą, budowania relacji z klientem, rozwoju osobistego. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu profesjonalnych technik etycznej sprzedaży oraz rozwoju osobistego. Jako coach i praktyk biznesu uczy przedsiębiorców, jak budować pewność siebie w biznesie, jak tworzyć strategię rozwoju własnej firmy, profesjonalnie prezentować produkty i skutecznie je sprzedawać. Pasjonat japońskich sztuk walki, posiada czarny pas w karate tradycyjnym – stosuje mądrość sztuk walki w coachingu – metafory ciała i umysłu oraz sztukę budowania współpracy i wykorzystywania rywalizacji w rozwoju. Swój warsztat doskonalił u Briana Tracy, Mariusza Szuby, Anthonego Robbinsa, Roberta Kiyosakiego.